Apple nadále dominuje trhu s tablety

I přes všeobecný pokles zájmu o tablety Apple nadále dominuje tomuto trhu a stále se drží daleko před Samsungem a dalšími výrobci tabletů s Androidem.

Data o prodejích tabletů poskytly společnosti IDC a Strategy Analytics. Apple prodal v prvním čtvrtletí tohoto fiskálního roku 13,1 milionu iPadů, což sice je pokles oproti 16,1 milionu prodaných iPadů ve stejném období minulého roku, ale i tak to s přehledem stačilo na první místo tohoto prodejního žebříčku. Samsung, který se umístil druhý, sice zaznamenal menší prodejní pokles, ale i tak na Apple s 8,1 miliony prodaných tabletů ani zdaleka nestačil.

Pořadí zbylých míst v „top 5“ se liší v závislosti na tom, která za dvou zmíněných společností informace o prodejích poskytla. Podle Strategy Analytics jsou zbylí největší výrobci (v tomto pořadí) Lenovo, Huawei a Amazon. Naopak podle IDC je to Amazon, Lenovo a Huawei. Faktem ale je, že celkově zaznamenal trh s tablety oproti minulému roku výrazný pokles – podle Strategy Analytics o 9 %, podle IDC dokonce o 20 %.

Zdroj: 9to5mac.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *