Apple začne v Indii prodávat veškeré své produkty

Tim Cook je v současnosti na pracovní cestě v Indii, kde se schází s předními představiteli jak vlády, tak i hlavních tamějších firem. Během jedné této schůzky řekl nastínil budoucí plány Applu v Indii.

Indický trh je v současnosti podle Cooka mezi pěti hlavními prioritami Applu. Tomu odpovídá i plán na rozšíření počtu prodávaných produktů v Indii – společnost tam chce v budoucnu prodávat všechna svá zařízení i služby. Indičtí zákazníci se tedy v budoucnu dočkají např. i Apple Pay a dalších produktů, které nejsou dostupné globálně.

Apple se v současnost na indický trh soustředí a snaží se na něj proniknout. Proběhly jednání mezi zástupci Applu a indickou vládou, stejně tak jako s hlavními indickými operátory. V Indii se budou vyrábět komponenty pro iPhony a otevře se tam i vývojářské centrum pro Apple Maps. Tím si Apple chce získat sympatie tamější vlády, aby tam mohl začít s přímým prodejem svých produktů – což je normálně pro nadnárodní korporace kvůli indickým zákonům velmi obtížné. Apple možná dokonce dostane výjimku ze zákona.

Zdroj: appleinsider.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *