Floridský šerif prohlásil, že by zatkl Tima Cooka

Floridský šerif vyhrožuje Applu, že pokud by společnost odmítla odemknout iPhone jednoho z podezřelých z vraždy v jeho okresku, tak zatkne výkonného ředitele Applu, Tima Cooka.

V současné kauze Applu se jedná o to, že FBI získala iPhone jednoho ze strůjců nedávného teroristického útoku, nicméně kvůli zašifrovanému disku se do něj nemůže dostat. Ve smartphonu by se mohly nacházet např. důležité kontakty zmíněného teroristy, což by mohlo pomoci s vyšetřováním. FBI tedy požádala Apple, aby vytvořil speciálně upravenou verzi iOS bez bezpečnostních prvků.

To ale Apple odmítl udělat, protože je to proti jeho zásadám a soukromí zákazníků je pro společnost jednou z priorit. FBI tedy získala soudní nařízení, aby jí Apple vyhověl. Ten ale i přes soudní příkaz stále odmítá s FBI spolupracovat a celý případ tedy skončil u soudu, který začne 22. března.

Zmíněný šerif, Grady Judd, se velmi silně přiklání na stranu FBI. V jeho okresku byl totiž k smrti umlácen drogový dealer a existovalo důvodné podezření, že jeden ze čtyř hlavních podezřelých má ve svém smartphonu vyfoceno tělo mrtvého dealera. Nejednalo se sice o iPhone a podezřelí nakonec spolupracovali a své hesla policii vydali, nicméně pokud by se tak nestalo a vrahové by byli uživateli iPhonů, šerif tvrdí, že by v případě odmítnutí spolupráce Applu neváhal zatknout jejího výkonného ředitele Tima Cooka.

Zdroj: patentlyapple.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *