iOS 15.4 přidává podporu pro používání Face ID během nošení roušek bez potřeby Apple Watch

V době probíhající pandemie může být rozpoznávání obličeje užívané k biometrickému zabezpečení na zařízeních, jako je iPhone, pro uživatele trochu nepříjemným bodem. Apple se pokusil vyřešit tento problém již dříve, ovšem pro uživatele bez Apple Watch to vypadalo, že se nic moc nezmění. Nakonec ale společnost Apple přišla s jiným nápadem.

S vydáním iOS 15.4 bylo odhaleno, že Apple přidává funkci, která umožňuje majitelům iPhonů se zařízením využívajícím Face ID odemknout telefon i při nošení roušky. To vše, aniž by uživatel musel mít na sobě Apple Watch. Od té doby, co se nošení roušek a respirátorů stalo důležitým aspektem našich životů, je to jedna z nejčastěji požadovaných funkcí iOS a iPhone.

Jak můžete vidět na obrázku, Apple stále doporučuje, aby uživatelé používali Face ID s rozpoznáním pouze celého obličeje k zabezpečení svého zařízení. Mohou však zapnout možnost používat Face ID při nošení roušky, což umožní biometrickému bezpečnostnímu prvku „rozpoznat jedinečné rysy v okolí očí“.

Face ID je nejpřesnější, když je nastaveno pouze pro rozpoznání celé tváře. Chcete-li používat Face ID při nošení masky, iPhone dokáže rozpoznat jedinečné funkce kolem oka, které se mají ověřit.

Zdroj: iDownloadBlog

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.